Igaunijā šādas „Teorijas dienas” ir gandrīz divdesmit gadus ilga tradīcija, kuras pastāvēšanu nosaka praktiska nepieciešamība – pētījumi datorzinātnē notiek gan Tartu, gan Tallinas universitātēs un attāluma dēļ tieša komunikācija un diskusijas par pētījumu rezultātiem ikdienā nav iespējama. Tāpēc divas reizes gadā tiek organizēta trīs dienu konference, kurā piedalās lielākā daļa Igaunijas datoriķu, lai uzstātos un prezentētu pusgada laikā paveikto.   Divas reizes – 2008. un 2010. gadā arī Latvijai ir bijusi iespēja smelties pieredzi no ziemeļu kaimiņiem, jo konference tika organizēta kā Latvijas-Igaunijas kopīgas Teorijas dienas.   Izaicinājumi, kas saistīti ar zinātnisko grupu savstarpējo komunikāciju, Latvijai ir pat aktuālāki nekā Igaunijai. Vai mēs visi zinām, ko dara zinātniskās grupas LU, RTU un TSI, pat nerunājot par datorzinātnes aktualitātēm ārpus Rīgas, piemēram, ViA vai VeA?      

Pirmās Latvijas datorzinātņu Teorijas dienas

Koncepcija

Mērķis: apmainīties ar pētījumu rezultātiem un veidot jaunus kontaktus, kā arī popularizēt zinātni studentu vidū

Pasākuma mērķauditorija: datorzinātņu un informācijas tehnoloģiju studenti un viņu pasniedzēji

 

Norises laiks: augusts (datumi tiks precizēts atbilstoši dalībnieku iespējām – RTU šajā laikā ir liela vasaras skola)

Norises vieta: iespējams, LU sporta un atpūtas komplekss „Ratnieki”

Pasākuma ilgums: trīs dienas

 

Organizatori: LU sadarbībā ar citām augstskolām

Dalības maksa: plānots, ka izdevumus saviem studentiem segs organizējošās augstskolas

 

Igaunijā šādas „Teorijas dienas” ir gandrīz divdesmit gadus ilga tradīcija, kuras pastāvēšanu nosaka praktiska nepieciešamība – pētījumi datorzinātnē notiek gan Tartu, gan Tallinas universitātēs un attāluma dēļ tieša komunikācija un diskusijas par pētījumu rezultātiem ikdienā nav iespējama. Tāpēc divas reizes gadā tiek organizēta trīs dienu konference, kurā piedalās lielākā daļa Igaunijas datoriķu, lai uzstātos un prezentētu pusgada laikā paveikto.

Divas reizes – 2008. un 2010. gadā arī Latvijai ir bijusi iespēja smelties pieredzi no ziemeļu kaimiņiem, jo konference tika organizēta kā Latvijas-Igaunijas kopīgas Teorijas dienas.

Izaicinājumi, kas saistīti ar zinātnisko grupu savstarpējo komunikāciju, Latvijai ir pat aktuālāki nekā Igaunijai. Vai mēs visi zinām, ko dara zinātniskās grupas LU, RTU un TSI, pat nerunājot par datorzinātnes aktualitātēm ārpus Rīgas, piemēram, ViA vai VeA?

 

Vairums konferences referātu ir studentu lasīti, tādējādi gan nostiprinot datorzinātnes attīstību un jaunas pētnieciskās paaudzes rašanos, gan ļauj studentiem popularizēt savu pētījumu rezultātus un gūt uzstāšanās pieredzi. Ja ir daudz referātu par kādu specifisku jomu, tad parasti tiek iekļauta arī garāka lekcija, kuru lasa šīs nozares speciālists.

 

Referāta lasīšana teorijas dienās nav obligāta prasība dalībai; pasākums ir atvērts arī dalībniekiem, kas ir „research-curious” un grib iepazīties ar pētniecības atklājumiem Latvijā. Tāpat arī nevajadzētu baidīties no konferences nosaukuma – teorijas dienās nepiedalās tikai datorzinātņu teorijas pārstāvji, šis ir tikai vēsturisks un skanīgs nosaukums :-)

 

Līdzās akadēmiskajai programmai, protams, ir paredzēta arī pasākuma socializācijas daļa. Labi piemēri ir ekskursija, spēļu vakari vai ‘sauna & discussion’, kas, savukārt, ļauj nostiprināt iegūtos kontaktus un dibināt jaunus, kā arī pārrunāt konferencē dzirdēto neformālā gaisotnē.

 

Iepriekšējo Latvijas-Igaunijas kopīgo Teorijas dienu mājas lapas:

www.cs.ioc.ee/~tarmo/tday-joulumae/

home.lu.lv/~df/tdays/

 

Kontaktiem:

Madars Virza

madars.virza@lu.lv

(+371) 29617162

Dalīties