“Attālināti” ir kļuvis par mūsu ikdienu – studijas, darbs, pat koncerti un citi pasākumi. Laikā, kad jāprot atrast alternatīvas it visam, muzeji visā pasaulē veido virtuālās izstādes, kuras varam ērti apmeklēt no mājām. Un nemaz nav tālu jāmeklē – plašs virtuālo izstāžu skaits ir arī Latvijas Universitātē (LU)!

LU Muzejs

Mājsēdes laikā LU Muzeja krājuma saturu iesakām baudīt jaunākajās virtuālajās izstādēs.

Neatkarīgi no tā, vai strādājat klātienē vai attālināti no mājām, speciāli iekārtota darba vieta ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Tāpēc der ielūkoties tajā, kā savu darba vietu 20. gadsimta vidū Rīgā, Kronvalda bulvārī 4, bija iekārtojis latviešu ķīmiķis organiķis Gustavs Vanags (1891–1965). Virtuālā izstāde "Gustava Vanaga darba galds".

Tumšajos vakaros var sajust rožu smaržu, iepazīstot rožu pētnieku, vienu no nozīmīgākajiem Latvijas botāniķiem Paulu Galenieku (1891–1962). Virtuālā izstāde "Pauls Galenieks un rozes"

Vasaras atmiņām un interesantām uzziņām, kā arī iedvesmai virtuvē virtuālā grāmata “Ķimenēs!”

Plakāti 19. gadsimta beigās bija populārs uzskates līdzeklis mācību procesā. Arī LU tie tika lietoti paleontoloģijas studijās 1925. –1952. gadā. Tagad plakātu kolekcija glabājas LU Muzejā. Izstāde “Karla A. fon Citela paleontoloģijas plakāti”

Hans Šlešs ir devis lielu ieguldījumu malakoloģijas zinātnes attīstībā Latvijā un citur pasaulē. Tam veltīta izstāde "Hans Šlešs un viņa kolekcija"

LR Kultūras ministrijas apkopotie resursi skatāmi tīmekļvietnes sadaļā Ēkultūra.

 

LU Bibliotēka

LU Bibliotēka ne tikai atbild par to, lai ikvienam studentam un pētniekam būtu nepieciešamie avoti savos pētnieciskajos darbos, bet arī veido dažādas izstādes – gan tradicionālās, gan virtuālās. Bibliotēkas piedāvājumā atradīsim izstādes par intelektuālajiem sasniegumiem publikācijās, dažādas izstādes par vēsturi, kas veltītas LU rektoriem, fakultātēm, studentu dzīvei, izstādes par LU personībām, bibliotēkas vēsturi un tik daudz ko citu.

Jaunākā no izstādēm, kurā skatāmas vairāk nekā 200 unikālas fotogrāfijas, sniedzot ieskatu LU Bibliotēkas attīstības vēsturē, ir izstāde “No mājas uz mājām: Latvijas Universitātes Bibliotēkas mājvietas”.

Ieskaties Bibliotēkas virtuālās izstādēs

 

LU Akadēmiskā bibliotēka

Arī LU Akadēmiskā bibliotēka pārsteidz ar virtuālo izstāžu piedāvājumu. LU vēsturē ļauj ieskatīties izstāde “Mūsu Alma Mater. Fakti. Notikumi. Atmiņas”. Arī Akadēmiskā bibliotēka izstādes veido par zināmām personībām, bet apjomīgākā izstāde noteikti ir “Latviešu žurnāli 100 gados”.

Ieskaties Akadēmiskās bibliotēkas virtuālajās izstādes sadaļā “Resursi”

 

Studija “Vāpe”

LU TLMS "Vāpe" savu 47. sezonu aizsāka ar ikrudens izstādi  “8 skolmeistari no studijas “Vāpe”. Īsļaužu un garļaužu keramika”. Idejas un koncepcijas autore – studijas vadītaja māksliniece Helga Ingeborga Melnbārde.

Ieskaties izstādē “8 skolmeistari no studijas “Vāpe”

Dalīties